top of page
Burak Erkal
  • Instagram
  • LinkedIn

1982 yılında İzmit'te doğdu. Küçük yaşlarda Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nda sahne ile tanıştı. Tiyatroya olan ilgisi devam ederken İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi. 2004 yılında mezun olup özel sektöre adım attı. DHL Worldwide Express Taşımacılık A.Ş. ve Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de sırasıyla Nakit Gelirler Satış, Direkt Satış Kanalları ve Büyük Müşteriler Satış Yönetimi departmanlarında aktif satış ve portföy yönetimi yaptı. 

 

Satış alanındaki kariyeri ile tiyatroyu beraber sürdürürken 2007 yılında Yersiz Oyuncular Tiyatro Atölyesi ile doğaçlama tiyatroya merhaba dedi. İki yıl boyunca Rus Konstantin Stanislavski, Polonyalı Jerzy Grotowski ve ABD’li Viola Spolin’in öğretilerinin temel alındığı atölye çalışmalarına katılıp sahne çalışmalarını sürdürdü ve doğaçlama üzerine eğitimler vermeye başladı. 2009 yılında Kanaltürk ekranlarında yayınlanan "Depo" adlı komedi programında oyuncu olarak yer aldı. "Beyoğlu Doğaçlama" ve "Yota Doğaçlama" tiyatro topluluklarının kurulmasında rol oynadı.

 

Sürekli gelişim ve değişime inanmanın verdiği cesaretle kariyerine yeni bir yön çizmek adına 2012 yılı başında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’den ayrılıp kendi şirketini kurarak "Doğaçlama Kulübü" markasını yarattı. Tiyatro ve sahne hayatı ile iş dünyasının benzerliklerinden yola çıkarak hazırlamış olduğu eğitim ve atölyeleri bireysel ve kurumsal platformlarda insanlarla buluşturmaya, etkinlik işlerinde butik çözümler ve fikirlerle şirketlere danışmanlık yapmaya, ekibiyle hazırlayıp sergilediği doğaçlama gösterilerle sahnede olmaya devam etmektedir. 

 

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Uzmanlık alanları; Doğaçlama Teknikleri, Yaratıcı İletişim, Satış Becerileri, Motivasyon Teknikleri, Sunum Becerileri ve Takım Çalışması'dır. 

Tüm projelerinin temelinde “Gülümseyen İnsanlar Yaratmak” söylemi yatmaktadır.

bottom of page